Onze diensten

Interactie marketing Onderzoekservice Transactie mail  

Twitter komt met ongevraagde reclame

01-09-2011

Twitter gaat adverteerders de mogelijkheid bieden om advertenties te plaatsen in de timeline van twitteraars, zonder dat deze de adverteerder volgen.

Sinds een maand is het al mogelijk om advertenties te tonen in de timeline van de gebruiker wanneer deze de adverteerder volgt. Daar komt nu de optie bij om advertenties te tonen aan gebruikers die gelijk zijn – volgens de regels van Twitter – aan de twitteraars die de adverteerder al volgen.

Dat zou betekenen dat gebruikers die KLM niet volgen, wel een advertentie van deze vliegtuigmaatschappij zouden kunnen zien, wanneer ze iets gemeenschappelijks hebben met volgers van het KLM-account op Twitter.

Dat laat AllThingsD weten. Twitter zou deze optie met adverteerders bespreken. Het nieuwe concept zal eind september getest worden bij een klein aantal gebruikers. Hierbij is overigens geen opt out mogelijk. De advertenties worden enkel getoond op Twitter.com.

In vergelijking met Facebook zijn de advertentieopbrengsten van Twitter nog klein te noemen. Twitter heeft het afgelopen jaar volop geëxperimenteerd met advertentiediensten. Zo is er Promoted Tweets waarmee merken tegen betaling hun tweet bovenaan de zoekresultaten kunnen tonen. Promoted Trends geeft adverteerders de mogelijkheid hun merk te tonen wanneer er op een bepaald topic wordt gezocht. Met Promoted Accounts verschijnen merken en andere geïnteresseerden tegen betaling in het lijstje waar Twitter advies geeft wie de gebruiker zou moeten volgen, de zogenoemde ‘who to follow’-lijst.

Tot nog toe zijn dat advertenties die getoond worden wanneer de gebruiker een bepaalde actie onderneemt waar deze advertenties goed bij passen. Met de nieuwe mogelijkheid wijkt Twitter hier vanaf.

Twitter zelf geeft geen uitgebreide reactie op het nieuwe concept. Wel laat het bedrijf AllThingsD weten dat het altijd met marketeers in gesprek is over manieren waarop er meer waarde gehaald kan worden uit Twitter. Het zou ‘goed’ gaan met de ‘promoted tweets’. Zo werd een bericht van HBO van Time Warner, dat naar de fans van het programma ‘True Blood’ werd gestuurd, bijna 1.000 keer geretweet.

Bron: Emerce.nl

Archief